چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

برگزیدگان جایزه مهرگان ادب در بخش داستان کوتاه

جایزه مهرگان ادب – معرفی برگزیدگان

برندگان نهایی مجموعه داستان کوتاه جایزه مهرگان ادب از میان 934 داستان که چاپ اول آن ها در سال های 1396 و 1397 منتشر شده بود، مشخص شد.

منتخبان جایزه مهرگان در بخش داستان کوتاه

از میان هفت مجموعه داستان راه یافته به بخش نهایی جایزه مهرگان ادب، مجموعه داستان آه آی مامان، به قلم احمد حسن زاده و منتشر شده در نشر نون، با بیشترین رای به عنوان بهترین مجموعه داستان کوتاه انتخاب شد. این انتخاب دلایل زیادی داشت که می توان به انتخاب دقیق واژه ها، رابطه بینامتنی با آثار کلاسیک و ایجاد تغییر شناختی به واسطه هنجار کنی های زبانی و مفهومی اشاره کرد.

هیئت داوران این جایزه مجموعه داستان او اثر محمد کلباسی از نشر چشمه را به علت پیرنگ منسجم داستان ها، پرداخت مناسب و قابل باور به جهت ساخت جهانی واقع گرایانه و نیز استفاده از نثری استوار، پایبندی به زبان و ادبیات کهن ایران زمین، استفاده مناسب از عناصر توصیف به عنوان نخستین مجموعه داستان تحسین شده، انتخاب کرده و آن را شایسته دریافت لوح تقدیر دانستند. دومین مجموعه داستان تحسین شده به انتخاب هیئت داوران به مجموعه داستان خاطرات یک دروغگو اثر نسیم وهابی از نشر مرکز تعلق گرفت. این مجموعه به دلیل هنجار شکنی در داستان نویسی، استفاده نکردن از پیرنگ، ایجاد روایت های چندگانه و استفاده از زبانی موجز برای ساخت روایت ها شایسته تقدیر و دریافت لوح تقدیر مهرگان ادب شناخته شد.

برپایی جایزه مهرگان در فضای مجازی

تاریخچه جایزه مهرگان ادب

هیئت داوران جایزه مهرگان ادب مجموعه داستان های دوازده نت برای سکوت اثر کیوان صادقی از نشر نیماژ و بوطیقای شیطان اثر علیرضا لبش از نشر هیلا را نیز به عنوان مجموعه داستان های تقدیر شده انتخاب کرده و آن ها را شایسته دریافت لوح تقدیر دانست.

داوران جایزه مهرگان ادب متشکل از سیاوش گلشیری، جواد اسحاقیان، پروین سلاجقه، هلن اولیایی، لیلا صادقی و ابوالفضل حسینی می باشد.

جایزه مهرگان ادب برای اولین بار در مهر ماه سال 1378 با انتخاب بهترین رمان فارسی آغاز شد. این جایزه در بخش های مختلف از جمله رمان، داستان کوتاه، علم و ... برگزار می شود. از کتاب های برگزیده در دوره های مختلف این جایزه می توان به کتاب چراغ ها را من خاموش می کنم اثر زویا پیرزاد، پرنده من اثر فریبا وفی و مونالیزای منتشر اثر شاهرخ گیوا اشاره کرد.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
مواد و مصالح ساختمانی
مواد و مصالح ساختمانی
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب روش تحقیق
روش تحقیق