چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

اعطای وام 12 درصدی به ناشران و کتابفروشان

وام 12 درصدی – کسب و کارهای حوزه فرهنگ، هنر و رسانه

نماینده معاون توسعه و مدیریت منابع در امور اقتصاد فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: تا به حال 400 کتابفروش برای دریافت وام 12 درصدی ثبت نام کرده اند.

اعطای وام به کسب و کارهای حوزه فرهنگ، هنر و رسانه

افسر موم وندی در 9 روز گذشته، اطلاعات مربوط به کسب و کارهای حوزه فرهنگ، هنر و رسانه که از کرونا متضرر شده اند، دریافت شده و تا به حال حدود 34 هزار تقاضا به دست ما رسیده است.

وی افزود: جزئیات ثبت شده در حال تحلیل هستند. تا روز گذشته حدود 400 تقاضا از سوی کتابفروشان کشور در این سامانه به ثبت رسیده بود.

موم وندی ادامه داد: طبق موافقت انجام شده با وزارت کار، اطلاعات دریافت شده با سامانه کارا پیوند داده خواهند شد. در گذشته تقاضای مشاغل فرهنگی هنری به ثبت نمی رسید. اما از روز قبل با رایزنی های انجام شده، اطلاعات مربوط به این کسب و کارها نیز به ثبت می رسد.

وام 12 درصدی برای کسب و کارهای متضرر از کرونا

وی در مورد نحوه حمایت از مشاغل آسیب دیده در حوزه های فرهنگ، هنر و رسانه بیان کرد: حمایت به چند روش صورت می گیرد. برخی از این حمایت ها به صورت بیمه ای و معیشتی هستند که از طریق صندوق اعتباری هنر و با تلاش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون توسعه مدیریت و منابع این وزارتخانه در حال پیگیری می باشد. از نتایج این پیگیری ها، امحال سه ماه حق بیمه کسب و کارها و پرداخت آن از صندوق اعتباری هنر است.

موم وندی راجع به اعطای تسهیلات 12 درصدی گفت: این وام 12 درصدی در دو مرحله به کسب و کارها تعلق می گیرد. در ابتدا درخواست کسب و کارهایی که دارای کد تامین اجتماعی هستند به ثبت می رسد. به این کسب و کارها به ازای هر نفر 12 میلیون تومان وام 12 درصدی اعطا می شود.

به ازای هر کارمند، 12 میلیون تومان

وی در ادامه افزود: کسب و کارهایی که نیروی کار خود را حفظ کرده باشند، می توانند به ازای هر فرد 12 میلیون تومان وام دریافت کنند. همچنین کسب و کارهایی که تعطیل شده بودند نیز می توانند تا سقف 16 میلیون تومان وام دریافت کنند. مدت زمان بازپرداخت این وام با اعلام چند ماه تنفس، از خرداد ماه پرداخت خواهد شد. طبق دستور کمیته ساماندهی تسهیلات کرونا، 70 درصد از وام دریافت شده باید به حقوق کارکنان تعلق گیرد و مابقی آن صرف سایر هزینه ها شود.

موم وندی در مورد مشاغلی که دارای کد بیمه تامین اجتماعی نیستند گفت: این کسب و کارها اگر مجوز داشته باشند، مشمول حمایت خواهد شد. ما می خواهیم تمام کسب و کارهای این حوزه از تسهیلات استفاده کنند.

وی بیان کرد: از کسب و کارها خواسته بودیم که میزان خسارت وارد شده در سه ماه گذشته را برآورد کرده و اعلام کنند. اما ملاک وزارت کار برای اعطای وام تعداد کارمندان می باشد. قاعدتا کسب و کارهای بزرگ دارای کارمندان بیشتری نیز هستند.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
مواد و مصالح ساختمانی
مواد و مصالح ساختمانی
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب روش تحقیق
روش تحقیق