چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

تنه درخت 110 ساله تبدیل به کتابخانه رایگان شد

درخت 110 ساله – تبدیل باقی مانده درخت به کتابخانه

خانواده ای ساکن کوردالن آمریکا، درخت 110 ساله که در نزدیکی منزل خود بود را به یک کتابخانه تبدیل کردند.

سازمان های مردمی برای افزایش میزان مطالعه

سازمان های مردمی در سراسر دنیا در تلاش هستند که اوضاع زندگی اطرافیان خود را بهبود بخشند. یکی از این سازمان ها سعی در افزایش کتابخوانی دارد و تلاش می کند در محلات مختلف کتابخانه های کوچک احداث کند. این سازمان کار خود را از سال 2009 آغاز کرده و تا کنون بیشتر از 75000 کتابخانه در بیش از 80 کشور راه اندازی کرده است. این سازمان قدم مهمی در ایجاد علاقه مردم به کتاب داشته است.

چندی پیش یکی از کتابداران این سازمان کتابخانه ای در مجاور خانه خود احداث کرد. البته این کتابخانه کمی با سایر کتابخانه ها متفاوت است. او این کتابخانه را در تنه یک درخت 110 ساله راه اندازی کرد. این درخت که تنها تنه آن باقی مانده بود، حالا دوباره زنده شده و به عنوان یک کتابخانه در اختیار مردم قرار گرفته است.

تبدیل درخت 110 ساله به کتابخانه محلی

این خانواده آمریکایی از باقیمانده های یک درخت 110 ساله یک کتابخانه ساختند. آن ها به جای تکه تکه کردن و استفاده از بقایای آن، به فکر استفاده بهینه از این درخت افتادند و آن را به یک کتابخانه کوچک برای استفاده عموم تبدیل کردند.

این خانواده اهل کوردالن آمریکا یک سقف و کمی تزئینات به تنه این درخت 110 ساله اضافه کرده و آن را به یک کتابخانه نقلی تبدیل کرده اند. تا افراد محلی بتوانند به صورت رایگان از کتاب های آن استفاده کنند. این کار در نوع خود بسیار خلاقانه بوده و توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. در زیر تعدادی از تصاویر این کتابخانه درختی را مشاهده خواهید کرد.