چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

راه اندازی جایزه کارول شیلدز برای زنان داستان نویس

جایزه کارول شیلدز – جایزه 100 هزار دلاری

جایزه کارول شیلدز برای بیشتر دیده شدن زنان داستان نویس در نظر گرفته شده است و مبلغ آن بسیار بیشتر از سایر جوایز کتاب است.

برقراری توازن جنسیتی با جایزه کارول شیلدز

حدود هشت سال قبل سوزان سوان، یکی از نویسندگان کانادایی تحقیقی در مورد زنان و مردان نویسنده انجام داد تا آن ها را از لحاظ پوشش ادبی و جوایز باهم مقایسه کند. او گمان می کرد که به نتیجه ای امیدوار کننده دست پیدا کند اما با خبرهای خوبی مواجه نشد.

سوان عنوان کرد: کتاب هایی که توسط زنان نوشته شده اند کمتر مورد نقد قرار گرفته و جوایز کمتری به آن ها تعلق می گیرد. البته در سال های اخیر این آمار اندکی تغییر پیدا کرده است. گروه ویدا که عدم توازن جنسیتی را در نشریات مهم مورد بررسی قرار می دهد، از دستاوردهای زنان در سال 2018 خبر داد و اعلم کرد که نویسندگانی همچون مارگارت اتوود، سوزان چوی و برناردین اواریستو زنانی هستند که در این سال جوایز مهمی را کسب کرده اند.

سوزان سوان به همراه یکی از دوستان خود که در صنعت نشر فعالیت دارد، تلاش کرد تا زنان و مردان در یک زمین برابر بازی کنند. در نتیجه جایزه کارول شیلدز از سال 2022 کار خود را شروع خواهد کرد.

Image result for کارول شیلدز

جایزه ای گران قیمت برای زنان نویسنده

در جایزه کارول شیلدز 150 هزار دلار کانادا به یک نویسنده زن تعلق خواهد گرفت. همچنین یک جایزه فارغ از جنسیت به فردی که داستان خود را سال قبل منتشر کرده است اهدا خواهد شد. مبلغ این جایزه به حدی است که سایر جوایز همچون بوکر و پولیتزر را کوچک جلوه می دهد.

سوان در این مورد عنوان کرد که : می خواستم جایزه مبلغ بالایی داشته باشد تا توجهات را به خود جلب کند. علاوه بر جایزه اصلی، مبلغ 12500 دلار نیز به چهار فینالیست اهدا خواهد شد.

فروش کتاب افرادی که برنده جایزه شده اند بیشتر خواهد شد و مخاطبان آن ها افزایش خواهد یافت. یکی از اهداف اصلی این جایزه نیز همین موضوع می باشد. نویسندگان زن بیشتر شناخته شده و درآمد آن ها افزایش خواهد یافت.

یکی از بخش های مهم این جایزه سالانه نیز بخش مشاوره می باشد. فرد برنده باید یک شخص باتجربه تر را انتخاب کند تا او این فرد بتواند او را در این مسیر یاری کند.

کارول شیلدز یکی از نویسندگان پرکار بود که توانست جایزه پولیتزر را به دست آورد. او تابعیت آمریکایی کانادایی داشت و به همین دلیل جایزه را به نام شیلدز نامگذاری کرده اند. این نویسنده در سال 2003 درگذشت.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
مواد و مصالح ساختمانی
مواد و مصالح ساختمانی
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب روش تحقیق
روش تحقیق