چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

سایه انداختن مشکلات معیشتی بر کتابفروشی های کرمانشاه

کتابفروشی های کرمانشاه – وجود مشکلات معیشتی

تعدادی از کتابفروشان اهل کرمانشاه اظهار کرده اند که دخل و خرج آن ها با هم نمی خواند و به همین دلیل بسیاری از کتابفروشان این شهر در چند سال اخیر تغییر شغل داده اند.

افزایش قیمت کتاب و کاهش مشتریان

این روزها کتابفروشی ها با مشکلات زیادی مواجه هستند و مردم به دلیل افزایش قیمت کتاب استقبال کمتری از کتاب ها می کنند و تمایل آن ها به خرید کتاب کمتر شده است. کتابفروشی های کرمانشاه نیز با همین مشکلات دست و پنجه نرم می کنند. شرایط به وجود آمده در این چند سال اخیر باعث شده است که بسیاری از کتابفروشی های کرمانشاه جواز کسب خود را تغییر داده و یا مغازه خود را تعطیل کنند.

به دلیل افزای قیمت کاغذ قیمت برخی از کتاب ها نیز دو الی سه برابر شده اند و مردم دیگر توانایی خرید ندارند. علاوه بر کاغذ و کتاب تمام کالاها نیز در چند سال اخیر افزایش قیمت داشته اند و مردم با توجه به فشار وارده دیر کتاب را از لیست مایحتاج خود خارج کرده اند. از این رو کتابفروشی ها دیگر رونق گذشته را ندارند و تنها کتاب های درسی و آموزشی هستند که همچنان به فروش می رسند.

Image result for ‫کتابفروشی های کرمانشاه‬‎

دلایل جمع آوری کتابفروشی های کرمانشاه

در کنار کاهش فروش کتاب و جمع شدن کتابفروشی ها، برخی جوانان نیز به علت بیکاری دست به دستفروشی کتاب می زنند که این کار به خراب تر شدن بازار نشر دامن می زند. این کتاب ها یا دست دوم و یا قاچاق هستند. از این رو قیمت آن ها کمتر از کتاب های اصلی است و مردم تمایل بیشتری به خرید این نسخه ها دارند.

مجموع این مشکلات باعث شده است که کتابفروشی در کرمانشاه به یک شغل کم درآمد تبدیل شود و دیگر کسی سراغ آن نرود. حتی کتابفروشان قدیمی نیز مجبور به جمع کردن کتابفروشی های خود شده اند.

یکی دیگر از موضوعاتی که به این مشکل دامن می زند ادارات و دستگاه ها هستند که به جای تهیه کتاب از کتابفروشی های شهر کتاب های مورد نیاز خود را از جاهای دیگر سفارش می دهند. برخی ناشران نیز با فروش آنلاین کتاب و ارائه تخفیف به مشتریان شانس حیات کتابفروشی ها را کمتر می کنند. در حال حاضر تعداد کتابفروشی های کرمانشاه به ده یا یازده واحد می رسد که این میزان در گذشته بسیار بیشتر بود.

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper