چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

چهار اثر از غلامحسین ساعدی به زبان ترکی ترجمه شد

غلامحسین ساعدی – استقبال در ترکیه

چهار اثر از آثار غلامحسین ساعدی توسط فرهاد عیوضی به زبان ترکی استانبولی برگردانده و وارد بازار ترکیه شده است. این کتاب ها در مدتی کوتاه با استقبال خوبی از طرف مردم ترکیه مواجه شده اند.

شناخت مردم و فرهنگ ایران با کتاب های غلامحسین ساعدی

فرهاد عیوضی عنوان کرد: چند سال قبل در حال خواندن متن مصاحبه ای با زنده یاد غلامحسین ساعدی بودم که در روزهای آخر عمر او انجام شده بود. ساعدی در این مصاحبه عنوان کرده بود که یکی از حسرت های او این است که تا به حال فقط یک نمایشنامه کوتاه به زبان ترکی نوشته است.

وی ادامه داد: پس از خواندن آن مصاحبه تعدادی از کتاب های غلامحسین ساعدی را مجددا خواندم. آثار ساعدی از لحاظ ادبی و هنری بسیار عمیق هستند و اطلاعات زیادی در مورد فرهنگ و جامعه ایرانی به خواننده می دهند. از این رو تصمیم به ترجمه آثار او گرفتم.

عیوضی اظهار کرد: غلامحسین ساعدی جاهای زیادی از ایران را دیده بود و شناخت خوبی از مردم داشت. مردم ایران و ترکیه بسیار به هم نزدیک هستند اما شناخت زیادی از یکدیگر ندارند. داستان های ساعدی نمونه خوبی برای شناساندن مردم و فرهنگ ایران به مردم ترکیه است.

استقبال از کتاب های غلامحسین ساعدی در ترکیه

این مترجم زبان ترکی در مورد ترجمه کتاب ها گفت: استقبال بسیار خوبی از دو کتاب عزاداران بیل و توپ صورت گرفته و این کتاب ها به چاپ دوم رسیده اند. تا دو ماه دیگر نیز چاپ سوم این کتاب ها به بازار عرضه خواهند شد. مجموعه داستان دندیل به تازگی وارد بازار شده و داستان ترس و لرز نیز به زودی چاپ خواهد شد.

وی بیان کرد: بسیار خوشحالم که این کتاب ها در یکی از بهترین انتشارات ترکیه با نام یاپی کردی به چاپ می رسند. همچنین باید از خانواده مرحوم غلامحسین ساعدی، به ویژه برادر محترم ایشان، علی اکبر ساعدی تشکر کنم که اطلاعات خوبی در مورد کتاب ها در اختیار من قرار دادند و من را در انتخاب کتاب یاری کردند.

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper