چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

رونمایی از کتاب مثنوی معنوی با 6 قرن قدمت

کتابی با 6 قرن قدمت

رونمایی از کتاب مثنوی معنوی با 6 قرن قدمت در موزه استان قدس رضوی بخش گنجینه های نسخ خطی آستان سه شنبه نهم مهرماه و در روز بزرگداشت مولوی انجام شد.

به گزارش موزه آستان قدس رضوی، روز سه شنبه نهم مهر ماه سال 98 و به مناسبت گرامیداشت روز جلال‌الدین محمد مولوی یک نسخه خطی از کتاب مثنوی معنوی که مربوط به 6 قرن پیش یعنی قرن نهم هجری می باشد رونمایی شد.

در مراسم رونمایی که برنامه 28 ام  از سه‌شنبه‌ های فرهنگی، هنری سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی بود، از این کتاب که دویست و شصت و هفتمین اثر از آثار مربوط به مولانا می باشد که در موزه آستان قدس نگهداری می شود رونمایی شد. این مراسم که حضور برای عموم آزاد بود، در صحن کوثر حرم و در محل موزه قرآن و هدایای مقام معظم رهبری برگزار شد.

مولانا جلال الدین بلخی از شعرا و فقهای نامی ایران زمین است که در قرن 7 هجری میزیسته و دو کتاب مثنوی معنوی و شمس نامه از آثار مهم این شاعر نامی ایران می باشد. قبر مولانا در قونیه ترکیه قرار دارد و این کشور سعی بر این دارد که این شاعر را بخشی از میراث ملی خود اعلام کند. امید است مسئولین با برگزاری چنین مراسم هایی بتوانند از میراث فرهنگی کشور به خوبی صیانت کنند.

اندیشمند

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper