چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

آکادمی نوبل امسال دو برنده خواهد داشت

بازگشت نوبل ادبیات

بنیاد جایزه نوبل بیانیه ای منتشر کرد و خبر داد نوبل ادبیات امسال دو برنده خواهد داشت.

جایزه نوبل ادبیات معمولا به صورت سالیانه برگزار می شود اما سال گذشته به دلیل رسوایی اخلاقی و فساد مالی، این جایزه برگزار نشد.

کاترینا فراستنسن، یکی از اعضا آکادمی نوبل و شوهرش، ژان کلود آرنالت افراد مورد اتهام بودند. این دو موسسه ای فرهنگی در استکهلم داشتند و پول زیادی نیز از آکادمی دریافت کرده بودند. همچنین آرنالت به سوء استفاده از قدرت و تعرض به هجده زن متهم شده بود. وی دو سال به زندان محکوم شد و متهم شد که اسامی برندگان جایزه نوبل را در اختیار رسانه ها قرار داده است. پس از علنی شدن این رسوایی، سایر اعضا نیز تصمیم به استعفا گرفتند و برخی حامیان این جایزه مانند پادشاه سوئد خواستار تغییرات اساسی در انتخاب اعضا شدند.

روز گذشته بیانیه ای از طرف آکادمی نوبل منتشر شد و در آن اعلام شد که اکنون فرصت خوبی است که دوباره اعتماد همگان را جلب کنیم. با تغییراتی که اعمال شده است، روش انتخاب برنده تغییر خواهد کرد. پنج متخصص از میان منتقدین و نویسندگان در روند انتخاب شرکت خواهند کرد و برندگان سال های 2018 و 2019 در اکتبر اعلام خواهند شد. البته مردم هنوز به این آکادمی اعتماد کامل ندارند.

سال قبل با کمک کتابفروشان جایزه ای جایگزین نوبل شد و ماریا کنده به عنوان برنده انتخاب شد، البته موراکامی با وجود حضور در بین نامزدها از این جایزه انصراف داد.

در بیانیه این آکادمی آمده است: جلب اعتماد مردم به این آکادمی سخت خواهد بود اما اقداماتی در این زمینه انجام داده ایم و امیدواریم بتوانیم در آینده عملکرد بهتری داشته باشیم.

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب حوزه سلامت کودک و نوجوان
آسیبهای اینترنت وفضای مجازی بر کودکان ونوجوانان
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper