چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

لیست آخرین مقالات

چاپ کتب دانشگاهی

یکی از دغدغه های افرادی که در زمینه های فرهنگی و پژوهشی فعال هستند، چاپ کتب دانشگاهی است. اما به دلیل مشغله و یا عدم مهارت لازم در نگارش مطالب علمی این موضوع بسیار دشوار به نظر می رسد.

شابک و کاربردهای آن

وقتی نویسنده ای بخواهد کتاب خود را با مجوز رسمی به چاپ برساند، باید آن را شناسنامه دار کند. یکی از مهم ترین مراحلی که باید برای اخذ مجوز طی کرد، دریافت شماره شابک یا ISBN کتاب است.

انتشار کتاب به روش الکترونیکی

کتاب الکترونیکی یک فایل دیجیتال است که می توان آن را بر روی دستگاه هایی نظیر کامپیوتر و تلفن همراه مشاهده کرد و آن را روی شبکه جهانی وب منتشر کرد تا تمام دنیا بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. انتشار کتاب به روش الکترونیک مزایا و معایب خود را دارد که در این مطلب به مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت.

روش های چاپ کتاب

هنگامی که نگارش کتاب تمام شود، وارد مرحله چاپ می شویم. در این مرحله با این سوال مواجه خواهید شد: چاپ آفست یا چاپ دیجیتال؟ در این متن به این دو روش و تفاوت های آن ها خواهیم پرداخت.

زمان لازم برای چاپ کتاب

بسیاری از افراد قبل یا بعد از نگارش کتاب، اولین سوالی که به ذهنشان می رسد این است که مدت زمان مورد نیاز برای چاپ کتاب چند روز یا چند ماه است؟ در این متن به عوامل موثر در زمان مورد نیاز برای چاپ کتاب خواهیم پرداخت.

نگارش و چاپ کتاب

بسیاری از افرادی که به نویسندگی فکر می کنند، تصور می کنند که نگارش و چاپ کتاب به امکانات خاصی نیاز دارد و به همین دلیل از انجام این کار منصرف می شوند. اما اگر ما حرفی برای گفتن داشته باشید، می توانید با رعایت یکسری نکات و قوائد کتاب خود را نوشته و منتشر کنید.

صد سال تنهایی

رمان صد سال تنهایی اثر نویسنده مطرح کلمبیایی، گابریل گارسیا مارکز است که برای اولین بار در سال 1967 در آرژانتین و به زبان اسپانیایی به بازار عرضه شد.

ترجمه کتاب

ترجمه یکی از عرصه های مهم علم است. به وسیله ترجمه متون مختلف با زبان های مختلف و فرهنگ های زیادی آشنا می شویم و می توانیم یافته های خود را با دنیا به اشتراک گذاشته و از پیشرفت های سایر کشورها در عرصه های مختلف مطلع شویم. بسیاری از مترجمین تازه کار با مراحل ترجمه و چاپ کتاب آشنایی ندارند. در متن ز

عرفان نظرآهاری

عرفان نظرآهاری نویسنده و شاعر ایرانی است که در سال 1353 در تهران متولد شد. او مدرک کارشناسی و دکترای خود را در رشته زبان و ادبیات فارسی دریافت کرد و سپس به سراغ اخذ مدرک دکتری در رشته تاریخ فلسفه رفت.

زن زیادی

زن زیادی مجموعه ای از داستان های کوتاه نوشته جلال آل احمد است که برای اولین بار در سال 1331 و با پنج داستان کوتاه منتشر شد. آل احمد در سال 1342 دو داستان دیگر به این مجموعه اضافه کرد و چاپ دوم را روانه بازار کرد.
محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب حوزه سلامت کودک و نوجوان
آسیبهای اینترنت وفضای مجازی بر کودکان ونوجوانان
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper