چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

معرفی صادق چوبک و آثار او

صادق چوبک

صادق چوبک در تیر ماه سال 1295 در شهر بوشهر به دنیا آمد. تا سوم ابتدایی در بوشهر درس خواند و سپس برای معالجه بیماری مالاریا به شیراز مهاجرت کرد و در همان شهر به ادامه تحصیل پرداخت. سپس به تهران آمد و دیپلم خود را از کالچ آمریکایی تهران (دبیرستان البرز) اخذ کرد.

او سپس به سربازی رفت و پس از سربازی به دلیل تسلطی که به زبان انگلیسی داشت به عنوان مترجم ر وزارت دارایی مشغول به کار شد. در سال 1315 با نویسنده مشهور ایرانی، صادق هدایت آشنا شد و سپس در سال 1324 خیمه شب بازی را به عنوان اولین مجموعه داستان خود و با هزینه شخصی منتشر کرد. این کتاب شامل یازده داستان کوتاه بود که یکی از داستان های آن به نام اسائه ادب را به صادق هدایت تقدیم کرده بود و این مجموعه با استقبال خوبی مواجه شد اما به دلیل داستان اسائه ادب تا ده سال اجازه تجدید چاپ نداشت. به گفته چوبک، بزرگ علوی داستان هایش را خوانده بود و او را تشویق به چاپ آن ها کرده بود.

در دهه بیست و سی که مخالفت با حکومت و زندان رفتن یک ارزش برای نویسنده به حساب می آمد و او را تبدیل به نویسنده مردمی می کرد، چوبک در آثارش هیچ مخالفت علنی با حکومت را بروز نمی داد و هیچ وقت زندان نرفت و این موضوع باعث شده بود آثار او آن طور که شایسته است در آن زمان دیده نشوند.

چوبک تا سال 1353 به نوشتن و منتشر کردن آثار خود ادامه داد و سپس به آمریکا مهاجرت کرد و تا پایان عمر 82 ساله خود در آن جا ماند. در طول این سال های فعالیتش آثار زیادی را منتشر کرد و تعدادی از آن ها از جمله انتری که لوطیش مرده بود، تنگسیر و سنگ صبور شهرت بسیاری برای وی به ارمغان آوردند. او همچنین آثار مشهوری از جمله پینوکیو و آلیس در سرزمین عجایب را نیز به فارسی ترجمه کرد.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
مواد و مصالح ساختمانی
مواد و مصالح ساختمانی
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب روایت درمانی
روایت درمانی