چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

معرفی صادق چوبک و آثار او

صادق چوبک

صادق چوبک در تیر ماه سال 1295 در شهر بوشهر به دنیا آمد. تا سوم ابتدایی در بوشهر درس خواند و سپس برای معالجه بیماری مالاریا به شیراز مهاجرت کرد و در همان شهر به ادامه تحصیل پرداخت. سپس به تهران آمد و دیپلم خود را از کالچ آمریکایی تهران (دبیرستان البرز) اخذ کرد.

او سپس به سربازی رفت و پس از سربازی به دلیل تسلطی که به زبان انگلیسی داشت به عنوان مترجم ر وزارت دارایی مشغول به کار شد. در سال 1315 با نویسنده مشهور ایرانی، صادق هدایت آشنا شد و سپس در سال 1324 خیمه شب بازی را به عنوان اولین مجموعه داستان خود و با هزینه شخصی منتشر کرد. این کتاب شامل یازده داستان کوتاه بود که یکی از داستان های آن به نام اسائه ادب را به صادق هدایت تقدیم کرده بود و این مجموعه با استقبال خوبی مواجه شد اما به دلیل داستان اسائه ادب تا ده سال اجازه تجدید چاپ نداشت. به گفته چوبک، بزرگ علوی داستان هایش را خوانده بود و او را تشویق به چاپ آن ها کرده بود.

در دهه بیست و سی که مخالفت با حکومت و زندان رفتن یک ارزش برای نویسنده به حساب می آمد و او را تبدیل به نویسنده مردمی می کرد، چوبک در آثارش هیچ مخالفت علنی با حکومت را بروز نمی داد و هیچ وقت زندان نرفت و این موضوع باعث شده بود آثار او آن طور که شایسته است در آن زمان دیده نشوند.

چوبک تا سال 1353 به نوشتن و منتشر کردن آثار خود ادامه داد و سپس به آمریکا مهاجرت کرد و تا پایان عمر 82 ساله خود در آن جا ماند. در طول این سال های فعالیتش آثار زیادی را منتشر کرد و تعدادی از آن ها از جمله انتری که لوطیش مرده بود، تنگسیر و سنگ صبور شهرت بسیاری برای وی به ارمغان آوردند. او همچنین آثار مشهوری از جمله پینوکیو و آلیس در سرزمین عجایب را نیز به فارسی ترجمه کرد.

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper