چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

9 گام برای رسیدن به کتاب مورد علاقه خود

چگونه کتاب های خوب بخوانیم؟

آیا شما محتوای یک کتاب را با توجه به جلد آن قضاوت می کنید؟ اصلا اهمیتی ندارد که جلد یک کتاب چه شکلی باشد، چیزی که مهم است محتوای آن کتاب است. اکنون پیشنهاداتی به شما ارائه می دهیم تا بتوانید کتاب های مورد علاقه خود را پیدا کرده و مطالعه کنید.

1. تصمیم بگیرید که چه کتابی از نظر شما خوب است

ژانری که دوست دارید را مشخص کنید. مثلا کتاب های تخیلی دوست دارید؟ یا کتاب های عاشقانه؟ و شاید هم کتاب های ترسناک یا سایر ژانرها مورد پسند شما باشند.

2. به کتابخانه محله یا دست دوم فروشی ها مراجعه کنید

در بین موضوعاتی که برای شما جالب هستند، کتابی را انتخاب کنید که به طور معمول به دلیل کهنه بودن یا جذاب نبودن جلد آن از آن عبور می کنید.

3. در یک کتابخانه بزرگتر توقف کنید

اگر معمولا به دنبال کتاب های داستانی یا غیر داستانی هستید، سایر عناوین را نیز امتحان کنید. ممکن است کتابی پیدا کنید که جالب به نظر برسد.

4. نقد کتاب ها را در اینترنت، روزنامه ها و یا مجلات دنبال کنید

اغلب می توانید در اینترنت در مورد کتاب هایی که قدیمی تر هستند نقدهای زیادی پیدا کنید و همچنین در کتابفروشی های آنلاین نظرات کاربران را نیز در مورد آن کتاب ها بخوانید.

5. از اعضای خانواده و دوستان خود در مورد کتاب مورد علاقه شان سوال کنید

این کار راه بسیاری خوبی است تا بتوانید کتاب های جذاب و خواندنی را شناسایی کنید. اکثر مواقع دلایلی که افراد برای خواندن کتاب مورد علاقه شان برای شما می آورند، شما را نیز به خواندن آن کتاب ترغیب می کند.

6. فکر کنید

قبل از اینکه فورا کتاب را خریداری کنید، توصیه نامه پشت آن یا چند صفحه از آن را مطالعه کنید. البته ممکن است در ابتدا خوب به نظر برسد، اما پس از خریدن و خواندن متوجه شوید که چندان خوب نبوده است.

7. وقتی کتاب مورد علاقه خود را پیدا کردید، شروع به خواندن کنید

بهترین راه برای شروع یک کتاب جدید این است که کاملا روی آن متمرکز شوید. یعنی تمام توجه خود را به آن کتاب معطوف کنید، زیرا ابتدای یک کتاب همیشه خیلی خوب است. اغلب شخصیت ها را معرفی می کند و خط داستانی کتاب مشخص می شود. این اطلاعات اساسی ترین اطلاعاتی هستند که شما باید در مورد کتاب بدانید. سعی کنید آن را در یک دوره زمانی طولانی نخوانید، و تعدادی از صفحات آن را هر شب به طور پیوسته مطالعه کنید. سعی کنید آن را به تنهایی و در مکانی ساکت مطالعه کنید، تا بتوانید تمام توجه خود را به آن معطوف کنید.

8. هر شخصی متفاوت است

گاهی اوقات افراد مسابقه می گذارند تا ببینند چه کسی می تواند یک کتاب را سریع تر بخواند. این اصلا ایده خوبی نیست. ممکن است افراد بیش از حد وارد رقابت شوند. برخی افراد برای خواندن تعداد صفحات زیاد در یک زمان مقرر دچار کشمکش می شوند.

9. پایان

وقتی که خواندن یک کتاب را به پایان رساندید، آن را به کتابخانه بازگردانید. اگر کتاب را بیش از مهلت مقرر نگه دارید، مجبور به پرداخت جریمه خواهید شد.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
مواد و مصالح ساختمانی
مواد و مصالح ساختمانی
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب روایت درمانی
روایت درمانی