چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

کتاب های صوتی و نحوه انتشار آن ها

کتاب های صوتی – کتاب صوتی و تکنولوژی

این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی نحوه خواندن کتاب نیز دچار تغییر و تحول شده است. بسیاری از افراد دیگر کتاب نمی خوانند، بلکه به کتاب گوش می دهند. کتاب های صوتی در سال های اخیر جایگاه خوبی در بین مردم برای خود باز کرده اند. در این بخش به کتاب های صوتی و نحوه انتشار آن ها خواهیم پرداخت.

پیشرفت تکنولوژی و کتاب های صوتی

امروزه به دلیل تغییر شکل زندگی و افزایش دغدغه ها، انسان ها به ویژه در ایران زمان کمتری برای خواندن کتاب اختصاص می دهند. کتاب های صوتی یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که از بهانه هایی همچون کمبود زمان و هزینه بالای کتاب های چاپی برای نخواندن کتاب استفاده می کنند. این کتاب ها با قیمت پایین تر از کتاب های چاپی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد و بهترین زمان استفاده از آن ها در زمان های مرده همچون زمان های رفت و آمد در تاکسی، اتوبوس و مترو است. حتی می توان هنگام آشپزی و در محل کار نیز به کتاب های صوتی گوش کرد. میزان استقبال از کتاب های صوتی در ایران و سایر کشورها به طور سالانه در حال افزایش است. برای مثال این کتاب ها در آمریکا از سال 2008 تا کنون به صورت میانگین هر ساله 30 درصد رشد داشته است.

نحوه انتشار کتاب های صوتی

با توجه به رشد میزان مخاطبان کتاب های صوتی، بسیاری از افراد علاقه دارند کتاب خود را در قالب کتاب صوتی روانه بازار کنند. اما این کار به چه صورت امکان پذیر است؟ در درجه اول باید قانون کپی رایت را رعایت کنید. اگرچه قانون کپی رایت در ایران به رسمیت شناخته نمی شود و بسیاری از افراد آن را رعایت نیم کنند، اما بهتر است شما با این موضوع حرفه ای برخورد کنید. اگر خودتان ناشر یا نویسنده کتاب نیستید، می توانید تنها 10 درصد از محتوای یک کتاب را بدون پرداخت هزینه کپی رایت منتشر کنید و باید از ناشر یا نویسنده اثر کسب اجازه کرده و سپس اقدام به انتشار کتاب صوتی آن ها کنید.

بهترین کتاب ها برای تبدیل شدن به کتاب های صوتی، کتاب هایی با موضوع های موفقیت، بیوگرافی، سلامت، کسب و کار و رمان های عاشقانه هستند. کتاب های آموزش زبان نیز گزینه های بسیار خوبی می باشند. در مقوله آموزش زبان، شنیدن کمک بزرگی به یادگیری می کنند. اگر نویسنده یکی از این کتاب ها هستید و یا به دنبال کتابی مناسب برای تبدیل به کتاب صوتی می گردید بهتر است از این نوع کتاب ها استفاده کنید. کتاب هایی همچون کتاب های مرجع، راهنمای سفر، نقل قول ها، آشپزی و کتاب های طراحی گزینه های مناسبی برای تبدیل شدن به نسخه های صوتی نیستند و طرفداران زیادی نخواهند داشت.

کیفیت کتاب های صوتی

هرچه یک کتاب صوتی از کیفیت بهتری برخوردار باشد میزان استقبال از آن بیشتر می شود. برای مثال ممکن است دو گوینده و دو شرکت متفاوت اقدام به انتشار یک کتاب صوتی کنند. اما کتابی بیشتر مورد استقبال مردم قرار می گیرد که کیفیت صدای بهتری داشته باشد و گوینده آن صدایی دلنشین داشته و حس داستان را منتقل کند. در میزان موفقیت کتاب های صوتی جلد کتاب تاثیر چندانی ندارد و شنونده بیشتر به دنبال کیفیت صدا به سوی کتاب جذب می شود. برای مثال در سایت ها و اپلیکیشن های معروفی همچون فیدیبو و کتابراه، نمونه های کوتاهی از صدای گوینده در دسترس است تا شنونده بتواند پیش از خریداری کتاب آن را گوش دهد و سپس تصمیم گیری کند.

کتاب های صوتی مزایای بسیار زیادی دارند که پیش از این به آن ها اشاره کردیم. اما همچنان افراد زیادی هستند که لمس کتاب چاپی را به همه چیز ترجیح می دهند. همچنین برخی افراد هنگام گوش دادن به کتاب های صوتی تمرکز خود را از دست داده و داستان از دست آن ها خارج می شود. این افراد نیز ترجیح می دهند تا از کتاب های چاپی و یا نسخه های پی دی اف استفاده کنند.

می توانید برای انتشار کتاب های صوتی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به انتشارات زرین اندیشمند مراجعه کنید.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز