چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

موارد استفاده از تیراژ پایین برای چاپ کتاب

چاپ کتاب در تعداد محدود – چاپ کتاب

یکی از اثرگذارترین موارد در هزینه چاپ کتاب، تعداد تیراژ کتاب است. در این بخش چاپ کتاب در تعداد محدود را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

کاهش هزینه های چاپ کتاب

از دغدغه های یک نویسنده می توان به هزینه های چاپ کتاب اشاره کرد. اغلب نویسندگان به ویژه آن دسته که به تازگی کار خود را آغاز کرده اند، در پرداخت هزینه های کتاب خود با مشکل مواجه می شوند. از این رو بسیاری از آن ها به فکر راهکارهایی برای کاهش هزینه های چاپ هستند. یکی از بهترین راه ها برای کاهش این هزینه ها چاپ کتاب در تعداد محدود است. بسیاری از نویسندگان تصور می کنند که از همان ابتدا باید کتاب خود را در تیراژ بالا به چاپ برسانند و چاپ کتاب در تیراژ پایین امکان پذیر نمی باشد. اما این یک باور غلط است. اگرچه در پشت جلد اغلب کتاب ها تعداد تیراژ 1000 نسخه ذکر شده است اما نویسنده با هر تعداد که مد نظر داشته باشد می تواند کتاب خود را به چاپ برساند. در حقیقت با اوضاع به وجود آمده برای صنعت نشر کمتر کتابی با تیراژ بالا به چاپ می رسد و همین موضوع باعث رکود بسیاری از انتشارات و چاپخانه ها شده است.

چاپ کتاب در تعداد محدود

چاپ کتاب در تعداد محدود به نویسنده کمک می کند تا هزینه های خود را کمتر کند. زیرا همانطور که مشخص است، هرچه تعداد جلدهای یک کتاب کمتر شود، میزان کاغذ مصرفی کاهش یافته و طبیعتا هزینه نهایی چاپ نیز کمتر می شود. این کار علاوه بر کاهش هزینه های چاپ کتاب مزایای زیادی برای نویسندگان در بر دارد.

اگر نویسنده ای تازه کار هستید و هنوز آشنایی کامل با مخاطبان خود ندارید و سلیقه آن ها را به خوبی ارزیابی نکرده اید، بهتر است اولین کتاب خود را در تیراژ پایین به چاپ برسانید. تیراژ پایین می تواند از 1 تا 200 جلد باشد. این کار باعث می شود تا اگر کتاب شما مورد استقبال قرار نگرفت، میزان خسارت مالی وارده اندک باشد. همچنین می توانید با توجه به بازخوردهای مخاطبین، در چاپ های بعدی ایرادات کتاب را برطرف کرده و آن را در تیراژ بالاتر به چاپ برسانید. از این رو هم بازار را ارزیابی کرده و هم با کمترین هزینه ایرادات احتمالی کتاب خود را برطرف خواهید کرد.

تیراژ پایین برای دانشجویان و اساتید

چاپ کتاب در تعداد محدود برای دسته ای دیگر از نویسندگان نیز مناسب می باشد. البته این افراد را نمی توان به عنوان یک نویسنده در نظر گرفت. آن دسته از دانشجویان و یا اساتید که بنا بر دلایل علمی اقدام به چاپ یک یا دو کتاب می کنند و هدف آن ها از چاپ کتاب کسب درآمد نیست، بهترین راه این است که کتاب های خود را در تیراژ پایین به چاپ برسانند تا هم به هدف خود دست پیدا کرده و هم مجبور به پرداخت هزینه های بالا نشوند. این افراد می توانند حتی با چاپ یک جلد کتاب نیز به مقصود خود دست پیدا کنند. برای مثال دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری از چاپ کتاب به عنوان یک گزینه بسیار موثر در کسب امتیاز استفاده می کنند. البته برخی اساتید نه تنها برای ارتقا شغلی بلکه برای رهایی از جزوات نیز دست به چاپ کتاب می زنند تا آن را در اختیار دانشجویان خود قرار دهند. در این صورت نیز چاپ در تیراژ پایین بسیار کاربردی است.

Description: 21-year-old young adult author gets 7-figure book deal | Books and  Literature News,The Indian Express

البته تنها تعداد نسخه های کتاب نیست که در هزینه چاپ آن موثر است. همانطور که در مقالات گذشته اشاره شد، نوع کاغذ، نوع جلد، طراحی جلد، سایز کتاب و موارد دیگر در کنار هزینه های ثابت دریافت شابک، فیپا و مجوز وزارت ارشاد همگی در هزینه های نهایی یک کتاب موثر هستند. اما در این بخش به یکی از مهمترین این موارد اشاره کردیم.

انتشارات زرین اندیشمند کتاب های شما را در هر ژانر، قطع و تیراژ به چاپ خواهند رساند. برای اطلاعات بیشتر از نحوه چاپ کتاب خود با شماره های موجود در این صفحه تماس حاصل کنید.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب کهنه سرباز
کتاب کهنه سرباز