چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

استخوان های دوست داشتنی اثر آلیس سبالد

استخوان های دوست داشتنی – معرفی کتاب

رمان استخوان های دوست داشتنی دومین اثر آلیس سبالد نویسنده آمریکایی است که برای اولین بار در سال 2002 به چاپ رسید. این رمان یکی از بهترین آثار در ژانر جنایی است که تا کنون مورد استقبال افراد زیادی در سراسر دنیا قرار گرفته است.

خلاصه رمان استخوان های دوست داشتنی

رمان استخوان های دوست داشتنی در مورد دختری است که به قتل رسیده و در زیر زمین خانه خود دفن شده است. سه روز پس از این حادثه نیز اتفاقی می افتد که این حادثه دلخراش را پیچیده تر می کند. این حادثه یکی از بدترین حادثه هایی است که یک خانواده می تواند با آن رو به رو شود. اما نویسنده با هوش و قدرت نگارش خود یک داستان دلخراش را به داستانی هیجان انگیز و پر از عشق تبدیل می کند.

سوزی سمن دختر 14 ساله ای است که مورد تجاوز قرار گرفته و به قتل رسیده است. وقتی خواننده برای اولین بار با سوزی مواجه می شود او در بهشت است و با زبان خود داستانی به یاد ماندنی و سرشار از امید را روایت می کند.

در طول هفته هایی که همه به دنبال مرگ سوزی هستند، او زندگی ای را نظاره می کند که بدون او در جریان است. دوستانش که در مدرسه شایعات مختلفی در مورد ناپدید شدن سوزی می گویند، خانواده اش که امیدوارند سوزی هرچه سریع تر پیدا شود و قاتلش که سعی دارد آثار جرم را مخفی کند. پس از چند ماه سوزی می بیند که پدر و مادرش صدمه زیادی دیده اند، برادرش سعی می کند با مفهوم از دست دادن آشنا شود و خواهرش در تلاش است تا قوی بماند.

سوزی مکانی به نام بهشت را توصیف می کند که مشغول کند و کاو آن است. این مکان شباهت زیادی به حیاط مدرسه او دارد. حیاط پر از وسایل بازی است و مشاورانی هستند که افراد تازه وارد را راهنمایی می کند. سوزی هرچه آرزو می کند در مقابل او ظاهر می شود. اما چیزی که بیشتر از همه می خواهد بازگشت نزد کسانی است که روی زمین آن ها را دوست داشته است.

سوزی به مرور زمان مشاهده می کند که عزیزانش از فشار غصه رها شده و کم کم به زندگی عادی خود باز می گردند. پدرش در جستجوی قاتل است. خواهرش شهامت زیادی به خرج می دهد و پسری که سوزی اهمیت زیادی برای او قائل است به زندگی خود ادامه می دهد.

درباره رمان استخوان های دوست داشتنی

آلیس سبالد در دوران دانشگاه مورد آزار و اذیت یک غریبه قرار گرفت و او برای التیام آثار این زخم تصمیم به نوشتن می گیرد و زمان استخوان های دوست داشتنی را با همین مضمون منتشر می کند. در اصل شخصیت سوزی تجسم بی چون و چرای نویسنده است که تلاش می کند با استفاده از ادبیات خود را درمان کند.

این کتاب بسیار هنرمندانه نگارش شده است. نویسنده با هوش سرشار خود توانسته است از یک واقعه بسیار دردناک و وحشتناک یک داستان سرگرم کننده و التیام بخش را روایت کند. سوزی با سن کمی که دارد از روزنه نگاه خود به تمامی اتفاقات نگاه کرده و آن ها را به زیبایی شرح می دهد. زندگی، عشق، خانواده، دلبستگی، ناکامی و بسیاری از احساسات انسانی دیگر که در طول کتاب به آن ها پرداخته شده است ذهن خواننده را به خود مشغول می کند. این کتاب از آن کتاب هایی است که پس از خواندن آن احساسات شما تا مدت ها درگیر می شود و فراموش کردن آن بسیار سخت خواهد بود.