چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

چگونه کتاب خود را در انتشارات خارجی معتبر به چاپ برسانیم؟

چاپ کتاب در انتشارات خارجی – چاپ کتاب به زبان انگلیسی

بسیاری از نویسندگان علاقه دارند که از مرزهای داخلی فراتر رفته و کتاب خود را در اختیار افراد بیشتری در دنیا قرار دهند. کتاب ها موضوعات مختلفی داشته و با اهداف متفاوتی نگارش می شوند. در این بخش چاپ کتاب در انتشارات خارجی را بررسی خواهیم کرد.

مزایای چاپ کتاب در انتشارات خارجی

چاپ کتاب در انتشارات خارجی مزایای زیادی برای نویسنده به دنبال خواهد داشت. همانطور که گفته شد، کتاب ها با موضوعات و اهداف متفاوتی نگارش می شوند. برخی از نویسندگان در زمینه داستان نویسی فعالیت دارند و برخی کتاب های علمی، تاریخی، مذهبی و غیره می نویسند. نگارش کتاب یا ترجمه کتاب نوشته شده به زبانی دیگر، همچون زبان انگلیسی که از رایج ترین زبان ها در دنیا است، این امکان را به نویسنده می دهد که مخاطب بیشتری برای کتاب خود پیدا کرده و به شهرت بیشتری دست پیدا کند.

نویسندگان علاقه مند به چاپ کتاب در انتشارات خارجی اهداف متفاوتی دارند. اما یکی از مهمترین این اهداف دیده شدن در سطوح بالاتر است. اینکه تعداد کمی افراد فارسی زبان مخاطب شما باشند و یا امکان این را داشته باشید که کتاب خود که نتیجه زحمات شما است را با تمام دنیا به اشتراک بگذارید، قطعا تفاوت های زیادی باهم دارند.

Description: Publish with us | Emerald Publishing

چاپ کتاب در داخل ایران

از دیگر اهداف نویسندگان از چاپ کتاب در انتشارات خارجی تقویت رزومه تحصیلی می باشد. این کار امتیاز بالایی برای دانشجویان و اساتید به همراه داشته و یک نقطه پرش برای آن ها به حساب می آید. قبولی در مصاحبه دکتری، مصاحبه شغلی و اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر خارجی از مزایای چاپ کتاب به حساب می آیند.

در ابتدا بهتر است کتاب مراحل چاپ کتاب در داخل از کشور را طی کرده و کتاب خود را در ایران به چاپ برسانید و سپس برای چاپ آن به سراغ انتشارات خارجی بروید. چاپ کتاب در ایران مراحل مشخصی دارد که باید آن ها را رعایت کنید. اخذ شابک، فیپا، مجوز وزارت ارشاد، طراحی جلد و چاپ کتاب در یک انتشارات معتبر از جمله این مراحل هستند که برای چاپ قانونی یک کتاب ضروری می باشند. کتاب هایی که مجوز چاپ ندارند، ارزش خود را از دست داده و هیچ سودی برای نویسنده نخواهند داشت.

شرایط چاپ کتاب در انتشارات خارجی

شما برای چاپ کتاب در انتشارات خارجی باید از طریق قانونی اقدام کرده و مراحل را به ترتیب انجام دهید. در ابتدا باید خلاصه کتاب خود، فهرست، عناوین و مشخصات کتاب را تهیه کرده و برای ناشر خارجی که از پبش آن را انتخاب کرده اید ارسال کرده و از او بخواهید تا آدرس ایمیل آژانس ادبی خود را برای شما ارسال کند تا نسخه ای از کتاب را برای آن ها ارسال کنید.

در قدم بعدی بهتر است چندین صفحه از کتاب را به انگلیسی ترجمه کرده و سپس آن را ارسال کنید. ترجمه تمام صفحات کتاب امتیاز بزرگی در فروش کپی رایت آن برای شما به همراه خواهد داشت.

برای انتخاب یک آژانس ادبی خوب می توانید کتاب خود را در نمایشگاه های بین المللی که تعداد زیادی از آژانس های ادبی در آن ها شرکت می کنند ارائه دهید. برای اطمینان از اعتبار این آژانس ها می توانید از افراد با تجربه کمک گرفته و یا با مراجعه به سایت هایی نظیر سایت Foreign Right Agents آژانس های ادبی معتبر در کشورهای مختلف را جستجو کنید.

Description: How to Publish a Book Step-by-Step in 2020: A Simple Guide

پس از انتخاب آژانس مناسب، یک قرارداد بین نویسنده و آژانس منعقد می گردد و شما طبق این قرارداد به آژانس مورد نظر اجازه می دهید تا حق تالیف یا ترجمه کتاب شما را به ناشرهای خارجی بفروشد.. پیش از امضای قرارداد حتما با کارشناسان بین المللی مشورت نمایید.

همانطور که می دانید چاپ کتاب در هر کشوری نیازمند هزینه است. این هزینه ها در هر کشور متفاوت بوده و اغلب پس از بررسی محتوای کتاب به نویسنده اعلام می شود.

چاپ کتاب در انتشارات خارجی تعداد مخاطبان کتاب را افزایش خواهد داد. از این رو نویسندگان دقت بیشتری در نگارش کتاب به خرج می دهند. اگر کتاب داستان باشد تلاش بیشتری برای داستان پردازی  صورت می گیرد و اگر کتاب علمی باشد دقت بیشتری در ارائه مطالب صورت خواهد گرفت. در نتیجه این کار هم به نفع نویسنده بوده و هم مخاطبین با استعادادهای بیشتری در این عرصه آشنا خواهند شد.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب کهنه سرباز
کتاب کهنه سرباز