چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

کتاب خود را در کدام انتشارات چاپ کنیم؟

انتشارات برای چاپ کتاب – دغدغه نویسندگان در چاپ کتاب

بدیهی است که تمام نویسندگان علاقه دارند که کتاب های خود را در انتشارات معتبر و مشهور به چاپ برسانند. زیرا این انتشارات علاوه بر اعتبار بالایی که دارند به بیشتر دیده شدن کتاب ها نیز کمک می کنند. در این بخش به انتخاب انتشارات برای چاپ کتاب می پردازیم.

انتشارات مناسب برای چاپ کتاب

چاپ یک کتاب با همکاری نویسنده و ناشر انجام می شود. نگارش کتاب بر عهده نویسنده بوده و ناشر وظیفه چاپ آن را بر عهده دارد. پس می توان گفت که انتشارات تاثیر بسزایی در میزان موفیقت کتاب دارد. نویسندگان نیز هنگام انتخاب انتشارات برای چاپ کتاب خود وسواس زیادی به خرج می دهند تا بتوانند بهترین و مناسب ترین انتشارات را پیدا کرده و با خیال راحت چاپ کتاب خود را به دست آن بسپارند.

البته این مسئله بیشترذهن نویسندگان مبتدی را به خود مشغول می کند. زیرا نویسندگان نامدار با انتشارات زیادی کار کرده و تجربه کافی در این زمینه دارند. حتی هنگامی که خبر نگارش کتاب جدید این افراد منتشر می شود، بسیاری از ناشران بر سر چاپ کتاب آن ها با یکدیگر رقابت می کنند. حتی نام برخی از نویسندگان باعث اعتبار بخشیدن به انتشارات می شود و می تواند بر شناخته شدن بیشتر انتشارات در میان مردم و سایر نویسندگان تاثیرگذار باشد.

عوامل مهم در انتخاب انتشارات برای چاپ کتاب

اما در انتخاب انتشارات برای چاپ کتاب چه عواملی مهم و تاثیرگذار هستند؟ همانطور که اشاره کردیم اغلب نویسندگان به ویژه افراد تازه کار علاقه دارند کتاب خود را توسط انتشارات بزرگ و شناخته شده منتشر و وارد بازار کنند. اما متاسفانه بسیاری از این انتشارات ریسک پذیر نیستند و خطر معرفی یک کتاب و نویسنده جدید را قبول نمی کنند. زیرا فروش این کتاب ها هیچ تضمینی ندارد و بسیاری از مواقع کتاب های اول با موفقیت چندانی مواجه نمی شوند. این امر بسیار طبیعی است و نیازی به نگرانی یا ناامیدی ندارد. شما می توانید از بین صدها انتشارات موجود یکی از آن ها را انتخاب کنید.

مهمترین ملاک برای انتخاب یک انتشارات مناسب، اعتبار آن است. انتشاراتی که دارای پروانه نشر باشد، معتبر است. پروانه نشر، کیفیت چاپ، هزینه چاپ، پایبندی به تعهدات و انتشار کتاب در حیطه مورد نظر شما، ملاک های لازم برای انتخاب یک انتشارات برای چاپ کتاب هستند. هنگام انتخاب یک انتشارات حتما به نمونه کتاب های چاپ شده توسط آن ها توجه کنید. کیفیت چاپ، صفحه آرایی و طراحی جلد تاثیر بسیار زیادی بر جلوه بصری کتاب دارند. برخی از ناشران سودجو قیمت های نجومی برایس چاپ کتاب به شما پیشنهاد می دهند اما حتما به چندین انتشارات مراجعه کرده و قیمت ها را باهم مقایسه کنید. مورد دیگر که به آن اشاره کردیم انتخاب انتشارات مناسب با حیطه موضوعی کتاب شما است. برای مثال اگر قصد چاپ یک کتاب علمی را دارید، حتما با نشریاتی که در این زمینه تجربه داشته و می توانند به فروش کتاب شما کمک کنند همکاری کنید. البته انتشارات دیگر نیز می توانند کتاب شما را به چاپ برسانند اما تناسب حیطه موضوعی در موفقیت کتاب شما تاثیرگذار خواهد بود.

مجوزهای رسمی برای چاپ کتاب

در کل همانطور که متوجه شدید تفاوت چندانی بین ناشران مختلف برای چاپ کتاب شما وجود ندارد. همین که کتاب شما با مجوز وزارت ارشاد به چاپ رسیده و به صورت رسمی در کتابخانه ملی به ثبت برسد یعنی مراحل چاپ کتاب را با موفقیت پست سر گذاشته اید و از این مرحله به بعد محتوای کتاب و نحوه تبلیغات شما برای آن تاثیرگذار خواهد بود. کتاب های فاقد مجوز، ارزش خود را از دست داده و به راحتی قابل کپی برداری می باشند. همچنین حقوق مادی و معنوی نویسنده اثر زیر سوال رفته و به آن ها توجهی نخواهد شد.

 البته این موضوع غیر قابل انکار است که چاپ کتاب در یک انتشارات شناخته شده کمک بیشتری به دیده شدن کتاب شما می کند، اما اصلا جای نگرانی نیست. کتابی که دارای محتوای ارزشمند باشد، حتما دیده خواهد شد. چاپ کتاب با اهداف مختلفی انجام می شود که شما با توجه به هدف خود و حیطه موضوعی کتاب خود می توانید مناسب ترین انتشارات برای چاپ کتاب خود را انتخاب کنید.

انتشارات زرین اندیشمند با چندین سال سابقه و چاپ کتاب در زمینه های مختلف آماده ارائه خدمات با کیفیت بالا و با قیمت مناسب به شما نویسندگان عزیز می باشد.

 

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب کهنه سرباز
کتاب کهنه سرباز