چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

عوامل تاثیرگذار در هزینه های چاپ یک کتاب

جدول هزینه های چاپ کتاب – انتشارات زرین اندیشمند

نویسنده یک کتاب بیش از هر چیز به کیفیت و هزینه های چاپ کتاب خود اهمیت می دهد. در این بخش عوامل موثر در هزینه چاپ کتاب را بررسی کرده و جدول هزینه های چاپ کتاب در انتشارات زرین اندیشمند را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

هزینه چاپ کتاب در انتشارات اندیشمند

هزینه چاپ کتاب علاوه بر اینکه به عوامل مختلفی بستگی دارد، در هر انتشارات نیز متغیر می باشد و هر انتشارات جدول هزینه های چاپ کتاب مختص خود را دارد. اما میزان این تغییرات چندان محسوس نیستند. از این رو بهتر است هنگام چاپ کتاب خود به چندین انتشارات معتبر مراجعه کرده و پس از مقایسه کیفیت ها و قیمت ها، مناسب ترین انتشارات را انتخاب کنید. برخی ناشران سودجو و نامعتبر از بی اطلاعاتی شما سو استفاده کرده و هزینه های هنگفتی برای چاپ کتاب از شما دریافت خواهند کرد.

انتشارات زرین اندیشمند با چندین سال سابقه، کتاب های شما را در هر اندازه و هر تعداد با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به چاپ می رساند. چاپ کتاب در این مجموعه به صورت اقساط نیز امکان پذیر می باشد. در زیر جدول هزینه های چاپ کتاب در این انتشارات برای شما شرح داده شده است. با توجه به نوسان بازار کاغذ ممکن است این قیمت ها با اندکی تفاوت همراه باشند.

اهمیت هزینه چاپ کتاب برای نویسنده

هزینه چاپ کتاب اهمیت زیادی برای یک نویسنده به ویژه نویسندگان تازه کار دارد. اولین سوالی که برای یک نویسنده پیش می آید، میزان هزینه چاپ است. اما بسیاری از این افراد توجه نمی کنند که هزینه چاپ به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال هزینه چاپ کتاب 200 صفحه ای با هزینه چاپ کتاب 100 صفحه ای متفاوت خواهد بود. اما تنها تعداد صفحات نیستند که در قیمت چاپ تاثیر می گذارند. در این بخش به توضیح کوتاهی در مورد عوامل تاثیرگذار در هزینه چاپ کتاب خواهیم پرداخت.

یکی از عوامل تاثیرگذار در چاپ کتاب، نوع کاغذ مصرفی می باشد. کاغذها در انواع مختلفی همچون تحریر و گلاسه با گرماژ متفاوت وجود دارند که با بالا رفتن قیمت کاغذ در سال های اخیر، اغلب ناشران از کاغذهای تحریر استفاده می کنند. زیرا این کاغذها قیمت پایین تری داشته و در قیمت نهایی تاثیرگذار هستند. فونت، صفحه آرایی و قطع هر کتاب نیز به دلیل اثرگذاری بر میزان مصرف کاغذ در هزینه ها نقش مهمی دارند.

عوامل تاثیرگذار در هزینه چاپ کتاب

دیگر عامل مهم در هزینه نهایی چاپ کتاب، تیراژ کتاب است. طبیعتا هرچه تعداد بالاتر باشد، هزینه های چاپ نیز بیشتر خواهند شد. از این رو اغلب نویسندگان تازه کار کتاب های خود را در تیراژ پایین به چاپ می رسانند، تا ابتدا از بازار اطمینان حاصل کرده و سپس کتاب را با تیراژ بالا عرضه کنند.

چاپ کتاب در پایین ترین تیراژ - موسسه ایران تایپیست

به جرات می توان گفت که طراحی جلد در فروش کتاب بسیار موثر است. اگر نویسنده ای تازه کار هستید و مردم با شما آشنایی ندارند، قطعا از روی نام شما اقدام به خرید کتاب نخواهند کرد. در این صورت مهمترین چیزی که توجه مخاطب را به خود جلب می کند، عنوان و طراحی جلد کتاب است. در نتیجه باید برای جلد کتاب خود از طراح های حرفه ای استفاده کنید. جلدهای تکراری و ضعیف توجه ها را به خود جلب نخواهند کرد. همانطور که می دانید، طرح هرچه قوی تر باشد، هزینه بالاتری نیز خواهد داشت.

عوامل موثر در هزینه های کتاب که در بالا ذکر شدند، همگی متغیر می باشند. اما برخی هزینه های ثابت همچون هزینه دریافت فیپا، شابک، مجوز وزارت ارشاد و اعلام وصول نیز وجود دارد که از انتشارات دریافت می شود.

اولویت ما ارائه کیفیت بالا است

اگرچه تمام انتشارات جدول هزینه های چاپ کتاب مشخصی دارند، اما این قیمت ها با توجه به عوامل تاثیرگذار ذکر شده در بالا متغیر بوده و اغلب به صورت صفحه ای محاسبه می شوند. از این رو بهتر است در ابتدا تمام اطلاعات کتاب خود را در دست داشته باشید و سپس نسبت به ارزیابی قیمت آن اقدام کنید. همچنین می توانید برای اطلاع از هزینه تقریبی چاپ کتاب خود، به قسمت محاسبه هزینه در سایت اندیشمند مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات لازم همچون، تعداد صفحات، قطع کتاب و غیره از هزینه چاپ در این انتشارات مطلع شده و آن را با قیمت های موجود در بازار مقایسه کنید. اولویت ما در ارائه خدمات، ارائه کیفیت بالا با قیمت مناسب می باشد.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز