چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

ساختار یک کتاب غیر داستانی باید چگونه باشد؟

کتاب – ساختار کتاب

 برای هر کتاب غیر داستانی یک بخش ساختار وجود دارد. این بخش تاثیرگذار و جذاب است و دنبال کردن آن آسان می باشد و باعث می شود که خواننده به ادامه دادن کتاب ترغیب شود. این بخش به سه سوال چه چیز؟ چرا؟ و چگونه پاسخ خواهد داد.

چه چیز

در این بخش می توانید به سادگی توضیح دهید که کتاب در مورد چه چیزی است. این قسمت با توجه به موضوع شما و میزان پیچیدگی آن و نیز میزان آشنایی خواننده با موضوع، می تواند یک جمله و یا چندین صفحه باشد.

پس تعلیق چه می شود؟ وقتی وارد بخش های کتاب می شوید، دیگر زمانی برای ایجاد تعلیق نیست. تعلیق شما مقدمه شما است. زمانی که در مورد علت انجام کار و علت اهمیت آن برای خواننده توضیح می دهید.

اگر به ساختار کلی یک کتاب غیر داستانی نگاه کنید، تقریبا مشابه با ساختار فصل ها است. مقدمه روی توضیح در مورد محتوای کتاب و پاسخ به چه چیز و چرا تمرکز می کند. در حالی که فصل ها روی چگونگی کار متمرکز هستند. پس برای اینکه شما از قبل یک مقدمه کامل نوشته اید و تعلیق کتاب را در آن گنجانده اید دیگر نیازی به نوشتن تعلیق برای فصل ها نیست.

چرا

پس از چه چیز نوبت به چرا می رسد. به این معنی که شما باید در فصل های خود از اهمیت موضوع بنویسید. وقتی در حال نوشتن یک فصل هستید، معمولا محدودیت های مشابه را ندارید. می توانید هزاران کلمه بنویسید و اگر با کلمه چرا فصل را آغاز کنید می توانید چندین صفحه در مورد اینکه چرا موضوع مورد بحث شما مهم است بنویسید و خواننده همچنان متوجه نباشد که شما در مورد چه چیزی صحبت می کنید. این باعث می شود که خواننده سردرگم شود و علاقه ای به خواندن کتاب شما نداشته باشد. شما در این بخش باید در مورد مطالعات موردی و نمونه ها و اهمیت موضوع صحبت کنید.

چگونه

پس از چرا به چگونه می رسیم. در اینجا چگونگی پاسخ به مسائل و سوالات خواننده مطرح می شود. این پاسخ می تواند با جواب دادن به سوالات یا انجام تمرین ها و سایر فعالیت ها داده شود.

کتاب شما با استفاده از فصل های مختلف به چندین بخش تبدیل شده است. حتی این بخش ها نیز می توانند به قسمت های کوچکتری تبدیل شوند. در این صورت نیز ساختار کتاب تغییر نخواهد کرد. این ساختار به علت در نظر گرفتن تمام جوانب و منطقی بودن بسیار مناسب، واضح و کامل است.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper