چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

تعداد صفحات یک کتاب به چه عواملی بستگی دارد؟

صفحات کتاب – تعداد صفحات در چاپ

برای اغلب افرادی که قصد نگارش یک کتاب را دارند این سوال به وجود می آید که تعداد صفحات کتاب بر چه اساسی تعیین می شود؟ هر فردی که قصد نگارش کتاب دارد باید اطلاعات زیادی در زمینه مورد نظر داشته باشد و بتواند آن ها را به خوبی در تعداد صفحاتی معین جای دهد. علاوه بر این تعداد صفحات در هزینه چاپ کتاب نیز تاثیر گذار است. در این مطلب عوامل تعیین کننده تعداد صفحات یک کتاب را برای شما شرح خواهیم داد.

تعداد کلمات، موضوع، محتوا

بخشی از این موضوع به خود شما بستگی دارد. آیا می خواهید تعداد صفحات کتاب شما کم باشد؟ تعداد کلمات این کتاب ها معمولا بین 30 الی 40 هزار کلمه است. اگر می خواهید کتاب آموزشی و دانشگاهی چاپ کنید، استاندارد این کتاب ها تقریبا 80 هزار کلمه است. همچنین فونت انتخابی نیز در تعداد صفحات کتاب تاثیر زیادی دارد. با پاسخ به این سوالات می توانید تعداد تقریبی صفحات کتاب خود را مشخص کنید.

Image result for book pages

پس از انتخاب نوع کتاب خود موضوع آن را در نظر بگیرید. برای مثال می خواهید یک کتاب کم حجم بنویسید اما موضوع مورد نظر شما یک موضوع روانشناسی در مورد بهبود زندگی است. این موضوع به تعداد صفحات زیادی نیاز دارد و شما نمی توانید آن را در 40 هزار کلمه خلاصه کنید. در این صورت یا باید موضوع خود را عوض کرده و یا اندازه کتاب خود را تغییر دهید و یا اگر برایتان مقدور نیست، باید متن کتاب را کاهش دهید. که این کار ممکن است به موضوع شما آسیب بزند و نتوانید حق مطلب را ادا کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که تعداد کلمات خود را حساب کنید نه تعداد صفحات را. ممکن است نویسنده ای 250 صفحه کتاب غیر داستانی بنویسد اما تعداد کلمات آن از 35 هزار کلمه تجاوز نکند. این میزان کلمات برای یک کتاب آموزشی قابل قبول نیست و از حداقل استاندارد کمتر است. تعداد کلمات موجود در یک صفحه معمولا باید بین 250 الی 300 کلمه باشد. پس به بیشتر به تعداد کلمات توجه کنید نه تعداد صفحات.

فرم بندی کتاب

یکی از موارد بسیار مهمی که در تعیین تعداد صفحات کتاب نقش دارد نحوه فرم بندی کتاب است. برای مثال، تعداد صفحات کتاب برای قطع رقعی و وزیری مضرب هشت و برای قطع پالتویی و پالتویی بزرگ مضرب 12 است. و به همین ترتیب هر یک از قطع های موجود ضریب خاص خود را دارند که نویسنده را در تعیین تعداد صفحات تا حد زیادی کنترل می کنند.

پس از اینکه نوع، حیطه، موضوع کتاب و فرم آن را انتخاب کردید می توانید میزان تقریبی صفحات و تعداد کلمات استاندارد را برآورد کنید و طبق آن برنامه ریزی کرده تا با مشکلی مواجه نشوید. همچنین انتشارات نیز از استانداردهای موجود آگاه هستند و شما را در این زمینه راهنمایی خواهند  کرد. انتشارات اندیشمند در زمینه مشاوره و چاپ کتاب آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب کهنه سرباز
کتاب کهنه سرباز