چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

مراحل چاپ کتاب برای افراد تازه کار

نگارش و چاپ کتاب

بسیاری از افرادی که به نویسندگی فکر می کنند، تصور می کنند که نگارش و چاپ کتاب به امکانات خاصی نیاز دارد و به همین دلیل از انجام این کار منصرف می شوند. اما اگر ما حرفی برای گفتن داشته باشید، می توانید با رعایت یکسری نکات و قوائد کتاب خود را نوشته و منتشر کنید.

مرحله اول: هدف از نگارش کتاب

در ابتدای کار هدف خود را مشخص کنید. آیا این کتاب حاصل تحقیقات، تفکرات شخصی شما و یا ترجمه یک کتاب خارجی است؟ هر یک از این کتاب ها نیازمند اطلاعات متفاوت و سبک نگارشی متفاوتی هستند.

مرحله دوم: نگارش کتاب

کتاب را با توجه به هدفی که در مرحله قبل برای خود مشخص کردید نگارش کنید. در ابتدا اطلاعات مورد نیاز خود را جمع آوری کرده و آن ها را به دقت بررسی کنید. سپس شروع به نوشتن کنید.

مرحله سوم: ویرایش

بسیاری از نویسندگان پس از نگارش کتاب از چاپ آن منصرف می شوند، زیرا می ترسند مشکلات ویرایشی کتاب مانع از چاپ آن شود. در صورتی که با یک بازبینی ساده می توانید این مشکل را برطرف کنید. و یا اگر از خود مطمئن نیستید می توانید این کار را به یک ویراستار بسپارید تا متن کتاب شما را از لحاظ قواعد دستوری و نگارشی ویرایش کند.

مرحله چهارم: انتخاب ناشر

پس از نگارش و ویرایش کتاب باید به دنبال یک ناشر باشید تا مراحل چاپ کتاب اعم از اخذ مجوزهایی همچون فیپا و شابک، صفحه آرایی و چاپ را از ابتدا تا انتها برای شما انجام دهد. در انتخاب ناشر دقت کافی به خرج دهید و کسی را انتخاب کنید که سابقه خوبی در این زمینه داشته، معتبر بوده و کیفیت کاری بالایی داشته باشد.

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper