چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

معرفی کتاب صد سال تنهایی

صد سال تنهایی

رمان صد سال تنهایی اثر نویسنده مطرح کلمبیایی، گابریل گارسیا مارکز است که برای اولین بار در سال 1967 در آرژانتین و به زبان اسپانیایی به بازار عرضه شد.

مارکز بیش از یک سال از زندگی خود را صرف نوشتن این کتاب کرد و تمام این مدت از خانه بیرون نرفت. کتاب صد سال تنهایی 15 سال پس از چاپ جایزه نوبل ادبیات را برای مارکز به ارمغان آورد و اکنون که بیش از 50 سال از انتشار آن می گذرد یکی از آثار پر فروش در سطح جهانی است و به بیش از چهل زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

جذابیت کتاب صد سال تنهایی در عنوان آن نیز پیداست و خواننده را به فکر فرو می برد. کتاب در مورد شش نسل از یک خانواده است که اهل آمریکای جنوبی هستند و در روستای ماکوندو زندگی می کنند.

کتاب با اعدام سرهنگ آئورلیانو بوئندیا شروع می شود. او خاطرات زندگی خود را در کنار جوخه اعدام به یاد می آورد. خاطراتی از گذشته های بسیار دور که در آن جهان بسیار تازه و بسیاری از چیزها هنوز ناشناخته بودند.

مارکز این کتاب را در سبک رئالیسم جادویی نوشته است. خواننده در همان ابتدای کتاب با ورود کولی ها به روستا و شگفتی ها و داستان هایی که با ورود آن ها رخ می دهد متوجه این سبک خواهد شد.

صد سال تنهایی بی شک از رمان های ارزشمند و خواندنی است. اما اگر چندان کتاب خوان نیستید به سراغ این کتاب نروید، زیرا باید هنگام خواندن آن دقت زیادی به خرج دهید، چون اسامی موجود در کتاب بسیار زیاد و مشابه یکدیگر هستند. البته در اکثر نسخه های کتاب شجره نامه ای در ابتدای کتاب آمده است که کمک زیادی به خواننده خواهد کرد. همچنین خواننده تا انتهای کتاب در اغما به سر می برد و ممکن است برخی این سردرگمی را تحمل نکنند و کتاب را نیمه کاره رها کنند. اما شما صبور باشید و آن را تا انتها دنبال کنید، زیرا با اثر شگفت انگیزی رو به رو خواهید شد.

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper