چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

زندگینامه و آثار عرفان نظرآهاری

عرفان نظرآهاری

عرفان نظرآهاری نویسنده و شاعر ایرانی است که در سال 1353 در تهران متولد شد. او مدرک کارشناسی و دکترای خود را در رشته زبان و ادبیات فارسی دریافت کرد و سپس به سراغ اخذ مدرک دکتری در رشته تاریخ فلسفه رفت.

نظرآهاری پنج کتاب پژوهشی حول محور موضوعاتی همچون عشق، عدالت، ارزش زندگی، ستم ستیزی، هستی و مرگ منتشر کرده است و نیز تا کنون آثار متعددی در عرصه کوک و نوجوان از خود به جای گذاشته است.

او در سال 2001 در کنگره زنان به عنوان نفر اول معرفی شد و توانست برای کتاب پشت کوچه های ابر عنوان برگزیده جشنواره کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را از آن خود کند.

نظرآهاری در حوزه کتاب فعالیت های زیادی انجام داده است. به عنوان مثال عضو هیئت داوران جشنواره های کتاب، سردبیر برنامه ویژه نوجوانان در رادیو، رئیس کمیته علمی پروژه شعر جهان و ... بوده است.

از آثار متعدد او می توان به لیلی نام تمام دختران سرزمین من است، من هشتمین آن هفت نفرم، در سینه ات نهنگی می تپد، چای با طعم خدا و من بیابان همسرم باد اشاره کرد. آثار او به زبان های مختلفی از جمله انگلیسی، عربی، ترکی، فرانسه و ... ترجمه شده است. این کتاب ها جوایز زیادی را برای نظرآهاری به همراه داشته اند که از بین آن ها می توان به جایزه پروین اعتصامی، کتاب فصل، کتاب سال، لوح افتخار دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان در اسپانیا و... اشاره کرد. او از نویسندگان کتاب صلح است که در کره جنوبی به چاپ رسیده و به چندین زبان ترجمه شده است.

نظرآهاری به دلیل قلم خاصی که دارد از همان ابتدا مورد توجه مردم قرار گرفت و به شهرت رسید، اما اکنون کم کار شده است و بیشتر به تدریس در دانشگاه ها و مراکز آموزشی مشغول است.

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper