چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

زندگینامه و آثار جروم دیوید سلینجر

جروم دیوید سلینجر

جروم دیوید سلینجر که مردم اغلب او را با نام جی دی سلینجر می شناسند، نویسنده نامدار آمریکایی است که در سال 1919 در منهتن متولد شد.

سلینجر پس از پایان دبیرستان وارد دانشگاه شد، اما اصلا دانشجوی خوبی نبود و بعد از دو سال از دانشکده اخراج شد و به دانشکده نظامی رفت. در سال 1937 همراه با پدرش به لهستان و اتریش سفر کرد تا تجارت همبرگر را یاد بگیرد. اما بعد از مدتی به این نتیجه رسید که این کار مناسب او نیست. سلینجر همیشه به هم دوره ای های خود می گفت که یک رمان بزرگ خواهد نوشت.

او در سال 1939 اولین داستان خود با نام جوانان را با راهنمایی های استاد خود در دانشگاه کلمبیا نوشت و آن را به مجله استوری فروخت. او به چاپ داستان های خود در مجلات ادامه داد. البته داستان ها اغلب کلیشه ای بودند. تا اینکه در سال 1941 داستانی با نام یک شورش کوچک در میدان مدیسون نوشت و توانست آن را در مجله معتبر نیویورکر منتشر کند. این داستان بعدها به رمان ناتور دشت تبدیل شد.

سلینجر سپس به سربازی رفت و در آنجا داستان برای ازمه، با عشق و فلاکت را نوشت. او بعدها در سال 1953 این داستان را در کتاب مجموعه 9 داستان قرار داد. این کتاب در کنار ناتور دشت باعث به شهرت رسیدن سلینجر شدند.

او در سال 1951 رمان ناتور دشت را منتشر کرد. داستان این رمان در مورد نوجوانی است که به تازگی از مدرسه اخراج شده است. این فرد که هولدن کالفیلد نام دارد به سرعت به یکی از نوجوان های مشهور ادبیات آمریکا تبدیل شد. این رمان همچنان طرفداران زیادی دارد و در سال 250 هزار نسخه از آن به فروش می رسد.

جروم دیوید سلینجر در سال 1953 با دنیای ادبیات وداع کرد و به شهر کورنیش نقل مکان کرد. او پس از آن در انزوا به سر برد و به ندرت از کورنیش خارج شد. حتی حاضر به مصاحبه با مطبوعات نبود. زیرا برای حریم شخصی خود ارزش زیادی قائل بود. او عاشق داستان نویسی بود اما دوست نداشت آن ها را چاپ کند، زیرا دلش نمی خواست کسی به حریم شخصی اش تجاوز کند. حتی چندین بار نیز برای حفظ حریم خود از چند مجله و خبرنگار شکایت کرد.

سلینجر در سال 2010 پس از پنجاه سال انزوا در سن 91 سالگی در منزل خود به مرگ طبیعی از دنیا رفت.

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper