چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

معرفی کتاب سلاخ خانه ی شماره 5

سلاخ خانه ی شماره 5

رمان سلاخ خانه شماره 5 اثر نویسنده آمریکایی کرت وانه گت است که در سال 1969 به چاپ رسیده است. این رمان که به واقعه تاریخی در جنگ های صلیبی پرداخته است مشهورترین کتاب این نویسنده آمریکایی می باشد.

سلاخ خانه شماره 5 رمانی تخیلی و ضد جنگ است که در مورد یک سرباز آمریکایی به نام بیلی پیلگریم است که در زمان بمباران درسدن که یکی از وقایع مهم تاریخ در زمان جنگ جهانی دوم است در سلاخ خانه ای واقع در زیر زمین پناه می گیرد، زیرا در ارتش به خوبی آموزش ندیده و همواره در حال فرار از میدان جنگ است که سرانجام موجب اسارت او می شود.

داستان کتاب غیر خطی است و از زبان پیلگریم بازگو می شود. گاهی به زمان حال می آید و گاهی به واقعه درسدن بازمی گردد. او معتقد است که در زمان سفر می کند و در باغ وحشی که متعلق به بیگانه ها است زندانی بوده است. او شب عروسی دخترش توسط یک سفینه فضایی ربوده می شود و به سیاره ای به نام ترالفامادور برده می شود. جایی که چهار بعد دارد و بسیار دور از زمین است. نویسنده سعی کرده است با زبانی طنز جنگ و شرایط ناگوار آن را توصیف کند و عقیده ضد جنگ خود را در آن منعکس کند.

در اصل کورت ونه گات زمان جنگ جهانی دوم در سلاخ خانه ای که محل نگهداری گوشت بود توسط نازی ها به اسارت گرفته شده بود و از زمان بمباران شهر درسدن اسیر بود و جزو نجات یافتگان این حادثه است.

اکنون که نزدیک به 50 سال از چاپ اول این کتاب می گذرد همچنان نظرات در مورد آن مثبت است و طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. این کتاب همچنین در فهرست صد کتاب برتر مجله تایم قرار گرفته و نامزد جوایزی همچون هوگو و نبیولا شده است.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
مواد و مصالح ساختمانی
مواد و مصالح ساختمانی
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب روش تحقیق
روش تحقیق