چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

معرفی کتاب سلاخ خانه ی شماره 5

سلاخ خانه ی شماره 5

رمان سلاخ خانه شماره 5 اثر نویسنده آمریکایی کرت وانه گت است که در سال 1969 به چاپ رسیده است. این رمان که به واقعه تاریخی در جنگ های صلیبی پرداخته است مشهورترین کتاب این نویسنده آمریکایی می باشد.

سلاخ خانه شماره 5 رمانی تخیلی و ضد جنگ است که در مورد یک سرباز آمریکایی به نام بیلی پیلگریم است که در زمان بمباران درسدن که یکی از وقایع مهم تاریخ در زمان جنگ جهانی دوم است در سلاخ خانه ای واقع در زیر زمین پناه می گیرد، زیرا در ارتش به خوبی آموزش ندیده و همواره در حال فرار از میدان جنگ است که سرانجام موجب اسارت او می شود.

داستان کتاب غیر خطی است و از زبان پیلگریم بازگو می شود. گاهی به زمان حال می آید و گاهی به واقعه درسدن بازمی گردد. او معتقد است که در زمان سفر می کند و در باغ وحشی که متعلق به بیگانه ها است زندانی بوده است. او شب عروسی دخترش توسط یک سفینه فضایی ربوده می شود و به سیاره ای به نام ترالفامادور برده می شود. جایی که چهار بعد دارد و بسیار دور از زمین است. نویسنده سعی کرده است با زبانی طنز جنگ و شرایط ناگوار آن را توصیف کند و عقیده ضد جنگ خود را در آن منعکس کند.

در اصل کورت ونه گات زمان جنگ جهانی دوم در سلاخ خانه ای که محل نگهداری گوشت بود توسط نازی ها به اسارت گرفته شده بود و از زمان بمباران شهر درسدن اسیر بود و جزو نجات یافتگان این حادثه است.

اکنون که نزدیک به 50 سال از چاپ اول این کتاب می گذرد همچنان نظرات در مورد آن مثبت است و طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. این کتاب همچنین در فهرست صد کتاب برتر مجله تایم قرار گرفته و نامزد جوایزی همچون هوگو و نبیولا شده است.

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper