چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

معرفی کتاب ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد

ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد

رمان ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد اثر پائولو کوئیلو نویسنده برزیلی است که در سال 1998 منتشر شد. این کتاب در مورد دختری است که پس از یک خودکشی ناموفق وارد بیمارستان روانی می شود. جایی که نویسنده نیز در نوجوانی آن را تجربه کرده است.

ورونیکا دختری 24 ساله است که یک زندگی نرمال دارد اما ناگهان به فکر خودکشی می افتد. زیرا حس می کند چیزی در زندگی اش کم است و زندگی بسیاری یکنواختی را سپری می کند. حتی نامه ای می نویسد و علت خودکشی خود را عدم شناخت دنیا نسبت به کشورش بیان می کند. مقداری قرص می خورد و سپس در یک بیمارستان روانی به هوش می آید. دکتر به او می گوید که قرص ها تاثیر مخربی بر قلب او گذاشته اند و او یک هفته بیشتر زنده نخواهد ماند. در یک هفته ای که ورونیکا بین زندگی و مرگ می گذراند تجربه های زیادی کسب می کند و دید او نسبت به مرگ و زندگی تغییر می کند. او در این مدت به خودش اجازه می دهد کارهایی انجام دهد و چیزهایی را کشف کند که تا به حال از انجام آن ها واهمه داشت.

این کتاب برای افرادی است که در قالب های معمول جامعه نمی گنجند و به دلیل اینکه مانند سایرین فکر نمی کنند با قضاوت های آن ها آسیب می بینند.

کوئیلو در نوجوانی به دلیل همین تفاوت ها تجربه سه بار بستری در بیمارستان روانی را داشته و هر دفعه از آنجا فرار کرده است. او همیشه می خواست پس از مرگ پدر و مادر خود داستانی در این مورد بنویسید تا آن ها بیشتر احساس شرمندگی نکنند.

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper